AKDAĞMADENİ NÜFUSUNU KORUDU


Bu haber 2018-02-09 11:09:36 eklenmiş ve 385 kez görüntülenmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumunun açıkladığı 2017 yılı Adrese Dayalı Nüfus Sayım sonuçlarına göre Akdağmadeni nüfusunu koruyarak 22.795 kişi oldu.

Belediye Başkanı Suphi Daştan, yaptığı açıklamada; ilçemiz 2017 yılı adrese Dayalı Nüfus Sayımı sistemine göre 22.795 kişi olarak nüfusunu korumuştur.’’ dedi. Geçen yıla oranla 94 kişinin azalmasının sebebinin de ilçemizde görev yapan öğretmenlerin il atalamalarının çıktığını ve yaklaşık 150 öğretmenimizin ilçemizden görevleri dolayısıyla ayrıldığını , giden öğretmenlerin yerine de 60 yeni öğretmenin ilçeye geldiğini ve 94 kişilik farkın bundan dolayı olduğunu bildirdi.

Belediye Başkanı Suphi Daştan ‘’ Akdağmadeni büyüyen bir ilçe diyerek şu açıklamaları yaptı. ‘’ 2004 yılında göreve başladığımızda ilçemizin gerçek nüfusu yaklaşık 12 bin civarındaydı. Bu tarihlerde ilçemizde su abone sayısı 6100’dü.Yani su abone sayısının 2 katı nüfus vardı. Şuanda ilçemizde 11 bin su abone sayısı var ve nüfusumuz 22.795 kişidir. 2004 yılından bu tarafa 14 yıllık sürede %90‘lık bir oranda nüfus artışımız bulunmaktadır. ’dedi.

Daştan, İlerleyen dönemlerde Akdağmadeni nüfusu artmaya devam edecektir. Çünkü Hükümetimiz ve Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalar doğrultusunda İlçemiz son 10 yıllık yatırımı 50 yıllık yatırıma bedeldir.Akdağmadeninde huzurlu bir ortam oluşturduk.Yeni açılan tekstil fabrikası çalıştırmaya işçi bulamıyor.Kısa zaman içerisinde ilçemiz doğalgaz ‘a kavuşmuş olacak bununla birlikte 2018 yılı içerisinde çalışmaları yoğun bir şekilde devam eden ve isale hattı borularının geldiği karadikmen de bulunan sıcak suyu ilçemize getirmeyi planlıyoruz. Yapımı şuanda devam eden Yarı Açık Cezaevi ve ilçemizde bulunan bu yıl öğrenci alımı yapılan 4 yıllık Sağlık Yüksek Okulu gelecek dönemlerde ilçemizde nüfusun hızlı bir şekilde artmasını sağlayacaktır. Akdağmadenli vatandaşlarımızın her zaman ilçelerine sahip çıkması gerekmektedir.

Daştan, Hedefimiz İç Anadolu Bölgesinde ilçemiz Akdağmadenini hak ettiği noktaya getirmektir.’’ diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri


Arşiv Arama
- -

Akdağ Haber Gazetesi I Güncel Haber
© Copyright 2019 Akdağ Haber Gazetesi 2019. Tüm hakları saklıdır.

Yozgat Web tarafından sunulmuştur.

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

yozgat web