AKDAĞMADENİ’NİN GELECEĞİ İÇİN TARİHİ BİR ADIM DAHA


Bu haber 2018-02-20 06:21:38 eklenmiş ve 1716 kez görüntülenmiştir.

Belediye ilçenin geleceğini şekillendiren büyük projelerine bir yenisini daha ekleyerek ilçe için tarihi bir olayı daha gerçekleştirdi.

Dere üzerinde bulunan toplamda 800 m2 olan, 32 adet iş yerinin istimlak sürecini tamamlayan İlçe belediyesi, kendi öz kaynaklarıyla yaklaşık 6,5 Milyon TL’lik istimlak tutarını faizleriyle birlikte iş yeri sahiplerinin hesaplarına yatırdı.

Belediye Başkanı Suphi Daştan ‘’ 14 yıllık görev süremiz boyunca ilçemizin tıkanmış olan damarlarını bir bir açarak ilçemizi bugünkü durumuna getirdik. Akdağmadeni için büyük bir sorun teşkil eden, ömrünü tamamlamış, her an yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olan, ilçemizin estetik yapısına uygun olmayan ve bulunduğu konum itibariyle büyük bir trafik sorununa neden olan dere üzerinde bulunan 32 adet iş yerini belediyemiz öz kaynaklarıyla yaklaşık 6,5 milyon TL gibi büyük bir tutarla istimlak ettik. ‘’ dedi .

Belediye Başkanı Daştan sözlerine şöyle devam etti :

Her yıl gerçekleştirdiğimiz projelerle sorumluluk alanlarımız büyüyor. 14 yıllık hizmet süremizde ilçemizin önünü açacak yatırımları gerçekleştirmek için Akdağmadeni tarihinde görülmemiş bir şekilde bu güne kadar yaklaşık 15 Milyon TL tutarında istimlak gerçekleştirdik. İstimlak sürecinin tamamlandığı dere üzerinde bulunan 32 adet iş yerinin istimlak edilmesi de hiç kolay bir iş değildi. Bu dükkânların yıkılmasıyla birlikte Akdağmadeni’nin akciğerleri bir noktada açılmış olacak ve ilçemiz, esnaflarımız virane durumda bulunan bu yerlerden kurtulmuş olacaklardır. Bir konuya özelikle dikkat çekmek istiyorum; şuanda o iş yerleri çürük bir durumda ve dere yatağı üzerinde bulunuyor. Kanunen yıkılıp yeniden yapılması mümkün değil. Belediye olarak bizler oraya çürük raporu alıp herhangi bir istimlak sürecine girmeden o dükkânları kaldırma durumumuzda vardı. Ama Akdağmadeni Belediyesi olarak bu zamana kadar kamulaştırma konularında hiçbir vatandaşımızı mağdur etmediğimiz gibi dere yatağı üzerinde bulunan bu iş yeri sahiplerini de mağdur etmeme gayreti içerisinde olduk. Mahkeme kararıyla belirlenen tutarlar belediyemiz tarafından iş yeri sahiplerine ödenmiştir.’’ Dedi.

Yakın zamanda iş yerlerinin boşaltılması için gerekli işlemlerin başlatılacağını belirten Daştan en kısa sürede sürecin tamamlanarak ,ilçemiz için çözülmesi zaruret haline gelmiş bir sorunun da bu şekilde çözüme kavuşturulacağını belirtti.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri


Arşiv Arama
- -

Akdağ Haber Gazetesi I Güncel Haber
© Copyright 2019 Akdağ Haber Gazetesi 2019. Tüm hakları saklıdır.

Yozgat Web tarafından sunulmuştur.

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

yozgat web