ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMA PROJESİ


Bu haber 2018-03-13 06:54:57 eklenmiş ve 559 kez görüntülenmiştir.

 

Akdağmadeni Anadolu İmam Hatip Lisesi “Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırma Projesi” düzenleniyor.

 Akdağmadeni Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Özen,Proje kapsamında Akdağmadeni’ndeki ortaokul ve ortaöğretimde eğitim gören öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için “Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırma Projesi” başlattık.

Bu projedeki amacımız , İlçemizdeki ortaokul ve ortaöğretimde eğitim gören öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak onların algılama, muhakeme etme, analiz ve kritik yapabilme, kendi tarihini tanıma ve güzel Türkçeyi inceliklerine göre kullanma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Proje Koordinatörü Müdür Başyardımcısı İrfan Salman, “Projede görevli öğretmenler okul kitap okuma izleme ekibi olarak görev alacak. Projede öğrencilere okuma grupları oluşturulacak. Okunacak eser ve yazar olarak, Mehmet Akif Ersoy, Cengiz Aytmatov, Ekrem Şama, Murat Yeşil, İlhan Kurt ve Hasan Uzun gibi yazarlar tercih ediliyor. Öğrenciler güne kitap okuyarak başlayıp okul idarelerinin uygun görecekleri saatlerde “Kitap Okuma Saati” olacak ve bu süre tüm öğrencilerin öğretmenleriyle beraber ferdi kitap okumalarına ayrılacak. Öğretmenler, öğrencilerin kitap okumaya isteklendirilmesi için eğitici konuşmalar ve davranışlar sergileyecekler. Okullarda, beşer kişilik okuma grupları oluşturulacak,Her gruptan sorumlu üst sınıflardan bir öğrenci başkanı seçilecek,Her üç gruptan sorumlu bir öğretmen belirlenecek,Her üç öğretmenden sorumlu bir idareci belirlenecek.

Salman, Ayrıca öğrenciler, okudukları kitapları dönüşüm ve değişim yoluyla birbirlerinin yararına sunabileceklerdir. Kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için veli toplantılarında veliler aydınlatılacak ve böylece öğrenci-öğretmen-veli işbirliği sağlanacaktır. Okunan kitaplar, belirlenecek tarihlerde Akdağmadeni Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin salonunda analizi yapılacak.Okul kitap okuma izleme ekipleri, haziran ayında her sınıftan en fazla kitap sayfa sayısı okuyan birer öğrenciyi, yapacakları törenle ödüllendirecektir. diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri


Arşiv Arama
- -

Akdağ Haber Gazetesi I Güncel Haber
© Copyright 2019 Akdağ Haber Gazetesi 2019. Tüm hakları saklıdır.

Yozgat Web tarafından sunulmuştur.

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

yozgat web