Orman Haftası Akdağmadeni’nde Kutlandı


Bu haber 2018-03-27 06:31:15 eklenmiş ve 607 kez görüntülenmiştir.

 

Orman Haftası Akdağmadeni’nde Kutlandı

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası Akdağmadeninde kutlandı.

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şöhrettin Duygu Anadolu Lisesi bahçesine fidan dikildi.

Fidan dikme törenine Orman İşletme Müdürü Ahmet Boyacı, Okul Müdürü Orman İşletme Müdürlüğü şefleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ağaç dikme töreninde konuşan Orman İşletme Müdürü Ahmet Boyacı, ormanların, sadece ağaç ve ağaççık topluluklarından ibaret olmadığını belirtti. Ormanın ağaçlar, hava, su, toprak ve diğer otsu ve odunsu bitkiler, mikroorganizma ve hayvanlarıyla kendine özgü bir ekolojik sistem olduğunu belirten Boyacı, "Ormanlar sağladıkları ekonomik, ekolojik ve sosyal yararlar bakımından toplumların gelişmesinde, kalkınmasında, refahında ve sağlığında en büyük katkıyı sağlayan stratejik öneme sahip doğal kaynaklarımızdan biridir. Hele günümüzde karşılaştığımız en büyük çevre felaketlerinden biri olan küresel ısınma ve bunun sonucu oluşan iklim değişiklikleri ve kuraklık olguları ormanların önemini daha da artırmaktadır" ifadesini kullandı.

Orman İşletme Müdürü Ahmet Boyacı, Gelecek nesillerimize yaşanabilir bir dünya bırakmak adına çevremizi korumalı, ormanlarımızı yok etmemeliyiz. Gelecek kuşaklara bırakılacak en büyük hediye ormanlardır. Gelecek neslin en önemli probleminin hava, su ve çevre kirlenmesi olduğuna dikkat çekerek, Bugün burada Orman Haftası münasebetiyle öğrencilerimizle okulumuz bahçesine ağaç dikiyoruz. Tıpkı gençlerimiz gibi bu fidanlarımız da büyüyüp yetişecek, gelişecek. Çocukları da etkinliklere dahil ederek küçük yaşlardan itibaren orman sevgisi aşılamak istediklerini söyledi. Bizler de Orman İşletme Müdürlüğü  olarak çevre adına önemli çalışmalar içindeyiz.

Boyacı,Orman İşletme Müdürü Ahmet Boyacı, 21 Mart Orman Haftası ve Ağaçlandırma Bayramı dolayısıyla ormanlarımızda bulunan çekirdekten yetişme 2 bin adet bademe badem aşısı, 6 bin adet mahlep ağacınada kiraz aşısı yapıldı. İlçe halkımıza 5 bin karaçam, yüz adet ladin, 250 adet ceviz,  beşyüz adet badem fidanı dağıttık. Ayrıca, ilçemizde bulunan her öğrenci için Akbaş mevkiinde fidan dikimi yapacağız.Fidanlığımızda her yıl üretilen 7 milyon beşyüz fidanı toprakla buluşturuyoruz. Gelin hep beraber fidan dikelim diyerek sözlerini tamamladı.

Miniklerden Orman İşletme Müdürlüğüne Ziyaret

21 Mart Dünya Ormancılık Günü etkinlikleri kapsamında Kaymakam Mehmet Tahir İlköğretim okulu anasınıfı öğrencileri Akdağmadeni Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret ederek işletme müdürlüğü bahçesine günün anısına fidan dikimi yaptılar.

Öğrencilere fidan dikimi ve ormanların faydaları hakkında bilgiler verildi.Daha sonra Akdağmadeni Orman İşletme Müdürlüğü makamıa ziyarette bulunan öğrencilere İşletme Müdürü Ahmet Boyacı tarafından hediyeleri takdim edildi.

İşletme Müdürü Ahmet Boyacı yaptığı konuşmada”Sevgili öğrenciler sizler bizim geleceğimizsiniz,21 mart ormancılık gününüz kutlu olsun,işletmeyi ve bizleri ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.”dedi.Daha sonra öğrenciler işletme müdürlüğü bahçesi oyun parkında hazırlanan ikramlar eşliğinde gönüllerince eğlenerek mutlu bir şekilde veda ettiler.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri


Arşiv Arama
- -

Akdağ Haber Gazetesi I Güncel Haber
© Copyright 2019 Akdağ Haber Gazetesi 2019. Tüm hakları saklıdır.

Yozgat Web tarafından sunulmuştur.

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

yozgat web