Akdağmadeni turizm merkezi olacak


Bu haber 2018-09-11 05:55:41 eklenmiş ve 557 kez görüntülenmiştir.

 

     Akdağmadeni turizm merkezi olacak

Akdağmadeni Belediyesi ve Akdağmadeni Kaymakamlığı iş birliği ile ilçenin turizm alanında uygulanabilecek stratejilerin belirlenmesi adına turizm çalıştayı gerçekleştirildi.

Akdağmadeni Belediye Başkanı İrfan Coşgun, Akdağmadeni’nin çok önemli turizm potansiyeline sahip bir ilçe olduğunu belirterek, ilçenin merkeze dönüştürüleceğini söyledi.

Akdağmadeni Belediyesi ve Akdağmadeni Kaymakamlığı iş birliği ile ilçenin turizm alanında uygulanabilecek stratejilerin belirlenmesi adına turizm çalıştayı gerçekleştirildi.

Akdağmadeni Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen turizm çalıştayına Kaymakam Alp Eren Yılmaz, Belediye Başkanı İrfan Coşgun, İl Kültür Turizm Müdürü Metin Halıcı, Bozok Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Galip Akın, Bozok Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Esra Balıkçı, Turizm Araştırmacısı İsmail Arslan, Belgesel Yapımcısı ve Fotoğrafçı İsmail Şahinbaş, TKDK iletişim uzmanı Emre Cüneydioğlu, İl Milli Parklar Müdürü Cihan Eğilmez, KOP idaresi Uzmanları Seda Eymir, Füsun Gülmez, Yozgat Oran Kalkınma Ajansı Koordinatörü Timur Yıldız Akdağmadeni Belediyesi Proje Koordinatörü Adem Yıldırım, Kaymakamlık Proje Koordinatörü Yakup Özden ve Sanat Tarihi Uzmanı Yağmur Doğan katıldı.

Çalıştayda, Akdağmadeni’nin ciddi bir turizm potansiyeline sahip olduğu bu potansiyelin doğru kararlarla hedefine ulaşacağı belirtildi.

Akdağmadeni Belediye Başkanı İrfan Coşgun, geçmişte bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapan Akdağmadeni’nin turizmde de hak ettiği yeri alacağına inandıklarını söyledi.

Coşgun, “Söylemlerimizin eyleme dönüşmesi için adımlar atıyoruz. Akdağmadeni’nin tarihî dokusu ve doğal güzellikleriyle keşfedilmeyi bekleyen turistik bir bölge olduğuna inanıyoruz. Tarihin her evresinde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış doğal güzellikleri içinde barındıran İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük ormanına sahip , bunun yanında Jeotermal turizme uygun kaynakları bulunan ilçemizin artık turizme açılma zamanı gelmiş bulunmaktadır. Turizm konusunda atılacak adımların Akdağmadeni’nin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişimine doğrudan etkisi olacağına inancımız tamdır. Bugün burada değerli katılımcılarımızın fikirleri ve önerileri bizler için çok önemli olup yol haritamızı belirlemede öncülük edecektir. İlçemiz her alanda ki çalışmalarımızla iddialı bir şekilde yoluna devam etmektedir” dedi.

Akdağmadeni Kaymakamı Alp Eren Yılmaz çalıştayda yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi:

“Ortak akılla yapılan işlerin çok daha verimli ve etkili olacağına, planlı yatırımların orta ve uzun vadede kaynakların değerlendirilmesi ve ürün haline getirilmesi adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. İlçemizin mevcut turizm potansiyelinin etkin ve verimli bir şekilde ortaya çıkarılması adına yapılması gereken tüm çalışmalara ilçem adına gereken tüm desteği vermeye hazırım. İlkini gerçekleştirdiğimiz çalıştayda yaptığımız bu istişarelerden doğru ve yerinde kararlar alacağımıza hiç şüphem yok. Farklı alan ve konularda ki uzmanlarımızın görüşleri ayrı bir sinerji ortaya çıkaracak, bölgemizin turizm alanında gelişmesi için yeni bir adım atılmış olacaktır. İlçemizin gelişmesi için Kaymakamlık, sivil toplum örgütlerimiz ve tüm paydaşlarımızla çalışıp hızlı bir şekilde yeni adımlar atma gayreti içerisinde olacağız.”

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri


Arşiv Arama
- -

Akdağ Haber Gazetesi I Güncel Haber
© Copyright 2019 Akdağ Haber Gazetesi 2019. Tüm hakları saklıdır.

Yozgat Web tarafından sunulmuştur.

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

yozgat web