Yazıcı, Akdağmadeni'nde Yurtları Gezdi


Bu haber 2018-11-08 07:10:04 eklenmiş ve 489 kez görüntülenmiştir.

Yazıcı, Akdağmadeni'nde Yurtları Gezdi

Valiliğimizce Akdağmadeni İlçemizde gerçekleştirilen muhtarlar toplantısına katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI toplantının akabinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy CEYLAN eşleğinde  Akdağmadeni Kazım Karabekir Fen Lisesini ve Kız Pansiyonunu Ziyaret etti.

Ziyaret esnasında öğretmenlerle bir araya gelen YAZICI , okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak, bu ders yılında planlanan faaliyetlerle ilgili öğretmenlerimizle görüş alışverişinde bulunarak istek ve taleplerini aldı.

Öğretmenlerle yaptığı toplantıda ,öğrenci davranışlarının izlenmesi ,akademik başarı ,öğrencilerin öğrenme stilleri ,rehberlik faaliyetleri , analitik düşünme becerisi ,yapılandırmacı eğitimin önemi ,kitap okuma alışkanlığı kazandırma, ders işlenirken soyut kavramlarının hayattan örnekler verip somutlaştırarak anlatılması  , sportif ve kültürel faaliyetlere katılımın sağlanması konularına değindi.

Milletimizin zengin ve köklü bir kültüre sahip olduğunu dile getiren YAZICI ,kültürümüzdeki nezaket ve hoşgörü davranışlarının öğrencilerimize iyi öğretilmesi, kök değerlerimizin benimsetilmesi gerektiğini vurguladı .

Okul ziyaretinin ardından öğle arasında öğrencilerimizi pansiyonda ziyaret ederek ortak kullanım alanlarında incelemelerde bulundu.

Öğrencilerimizin istek ve taleplerini alan il Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,sizler hayatınızda fedakârlık göstererek ailenizden uzakta eğitim-öğretim hayatınızı sürdürüyor , aynı zamanda ayaklarınızın üzerinde durmaya çalışıyorsunuz  .Bizler de Devletimizin imkanlarıyla sizlere hizmet etmeye çalışıyor bu hizmetten de gurur duyuyoruz. Çünkü sizler bu ülkenin geleceği göz aydınlığımız evlatlarımızsınız. Sizlerin buradaki çabalarını takdir ediyor ve hepinize başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum diyerek ziyaretine son verdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri


Arşiv Arama
- -

Akdağ Haber Gazetesi I Güncel Haber
© Copyright 2019 Akdağ Haber Gazetesi 2019. Tüm hakları saklıdır.

Yozgat Web tarafından sunulmuştur.

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

yozgat web