Jandarmadan, “Aile İçi Şiddetle ve Çocuk Suçlarıyla Mücadele” Semineri


Bu haber 2019-11-11 09:37:38 eklenmiş ve 327 kez görüntülenmiştir.

 

Jandarmadan, “Aile İçi Şiddetle ve Çocuk Suçlarıyla Mücadele” Semineri

Akdağmadeni İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Akbaş Köyü'nde Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliğince, " Aile içi şiddet ve çocuk suçlarıyla mücadele kapsamında yürütülecek iş ve işlemler " konusunda kadınlara eğitim semineri verildi.

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Kısım Amirliğinde görevli J. Asb. Üçvş. Saadet Öz, " Aile içi şiddet ve çocuk suçlarıyla mücadele kapsamında yürütülecek iş ve işlemler " konusunda kadınları bilgilendirdi.

Öz, Toplum Destekli Güvenlik Hizmeti modelinde Jandarma birimleri tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri ile koordineli olarak vatandaşlarımıza ve öğrencilere yönelik yerinde bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenlenmekte, dağıtılan broşür ve asılan afişlerle farkındalık çalışmaları yürütülmektedir. İlköğretim çağında olduğu halde okula gitmeyen/gönderilmeyen çocuklarla ilgili İl Millî Eğitim Müdürlükleri ile koordine ve işbirliği içerisinde çalışmaktayız.

Kadına yönelik şiddet en yaygın insan hakları ihlali olduğunu belirten Öz, “Aile içi şiddet sosyal ve ekonomik kalkınmaya engeldir. Aile içi şiddet suça eğilimi arttırır. Kadın erkek eşitliğinin sağlanmasının önündeki en temel engellerden biridir. Sonuç olarak kadına yönelik şiddet; bir kadın sorunu değil, toplumsal bir sorundur” diye konuştu.

J. Asb. Üçvş. Saadet Öz tarafından Akbaş Köyü Muhtarlığında verilen seminere Akdağmadeni İlçe J.Komutanı J. Teğmen Fatih Direk ve Merkez J. Krk. Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Tarık Lök, Akbaş Köyü Muhtarı Yakup Ayyıldız ve köyde yaşayan kadınlar katıldı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri


Arşiv Arama
- -

Akdağ Haber Gazetesi I Güncel Haber
© Copyright 2019 Akdağ Haber Gazetesi 2019. Tüm hakları saklıdır.

Yozgat Web tarafından sunulmuştur.

GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Siyaset Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi

yozgat web