Eğitim faaliyetleri dijital ortama taşındı Bilgi Ocakta


Bu haber 2020-12-10 04:44:23 eklenmiş ve 295 kez görüntülenmiştir.

 

Eğitim faaliyetleri dijital ortama taşındı

Bilgi Ocakta

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı sürdürdükleri eğitim faaliyetlerini “Bilgi Ocakta” platformu ile pandemi sürecinde dijital ortama taşıdı.

Ülkü Ocakları Akdağmadeni İlçe Başkanı Ömer Ekinci, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan “Bilgi Ocakta” dijital eğitim platformu öğreterek eğlendirmeyi, eğlendirirken düşündürmeyi amaçlayan içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedeflediklerini söyledi. Ekinci, “Çok yönlü ve eğitici içerikleri ile Türk gençliğinin milli ve manevi değerlerinin geliştirilmesini amaçlıyor. Ortaöğretim ve lise öğrencileri için hazırlanan kısımda, sınava hazırlanan kişiler MEB ve ÖSYM sınavlarına hazırlık niteliğindeki testlere rahatlıkla ulaşabilecek. KPSS ve ALES gibi sınavların da ön hazırlık testlerini içinde barındıran Bilgi Ocakta platformu Türk Gençliğine dijital ortamda destek sağlayacak. Dünyayı etkisi altına alan pandeminin eğitim hayatına yansıyan olumsuzluklarını asgari düzeye indirmek için bilgi yarışmalarıyla da gençlerin eğitim hayatına destek veriyor” dedi.

Bilgi Ocakta dijital eğitim platformunda çocuklar için hazırladıkları eğlendirirken eğiten oyunların, çocukların pedagojik gelişimlerine katkıda bulunacağını belirten Ekinci, “Dört işlem becerisinin geliştirilmesini hedefleyen matematik etkinlikleri, çocuklar için boyama, ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 Salgını ve salgından korunma yolları ile ilgili bilgileri eğlendirirken öğreten “Süper Zeka” oyunu ile çocuklarımız, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirecektir. Tarihte Bugün kategorisinde kullanıcıların tarihte, o gün gerçekleşmiş önemli ve ilginç olayları, yapılan buluşları ve “tarihte ilk olma” özelliği taşıyan önemli gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri kısa içerikler yer almaktadır. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dergisi’nin farklı sayılarına ait yayın içerikleri de Bilgi Ocakta sisteminde yer almaktadır. Bir çok alanda öncü olduğu gibi eğitimde de öncü olan Ülkü Ocaklarının projelerini takipte kalın ve her hafta düzenlenen ödüllü yarışmalarımızda rekabete ortak olun!" diye konuştu.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer SİYASET haberleri