Girişimci Kadınlara Büyük Fırsat


Bu haber 2021-02-08 04:06:55 eklenmiş ve 66 kez görüntülenmiştir.

 

Girişimci Kadınlara Büyük Fırsat

Yozgat Ticaret İl Müdürlüğü Akdağmadeni İlçesine kadın girişimcilere Kooperatiflerin Destek Programı (KOOP-DES)’nı anlattı. İl Müdürü İbrahim Akdaş ile Esnaf, Sanatkar ve Kooperatifçilik Şubesi Personeli İbrahim Oktay, ilçede bulunan kadın girişimcilere kooperatifleşmenin önemini anlattı. Girişimci Kadınlar toplantısına Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın’da katıldı.

İl Müdürü İbrahim Akdaş, Akdağmadeni İlçesinde girişimci kadınlara kooperatif kurma ve devlet desteklerinden yararlanma konusunda bilgilendirme toplantısı yaptıklarını söyledi. Akdaş, “Akdağmadeni ilçesinde girişimci kadınlarımız ile yapılan bilgi ve değerlendirme toplantısında kadınlarımıza kooperatif kurma yönünde bilgilendirme semineri verilmiş, kooperatif kurma ve devlet tarafından verilen destekler konusunda bilgilendirme yapılmış olup ilçemizde kadın girişim kooperatifinin kurulması yönünde gerekli çalışmalar başlatılmıştır” dedi.

Ticaret Bakanlığının hibe desteklerinde bahseden İbrahim Akdaş, “Geçmiş dönemde ilimizde bulunan kadın girişim üretim ve işletme kooperatifleri faydalanmış olup destekler kapsamında 112 bin 500 lira hibe desteği sağlandı. Yeni Dönemde Ticaret Bakanlığı hibe desteğine devam etmekte olup, 2021 yılı için yine; kuruluş, işleyiş ve denetim işlemlerine ait hizmetleri Bakanlığımızca yürütülen, ilgili mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmiş olan, aynı proje kapsamında başka bir kamusal destekten yararlanmayan, ortaklarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatif ve üst kuruluşlarının; faaliyet konularına uygun, üretim ve istihdama katkı sağlayacak ve sürdürülebilir nitelikteki projelerinin bütçe imkanları çerçevesinde KOOP-DES kapsamında desteklenmesi uygun görülmüştür. Başvurular 1 Şubat 2021- 28 Şubat 2021 tarihleri arasında alınacak olup bu tarihten sonra yapılan başvuruların değerlendirmeye alınmayacağı açıklanmıştır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer GÜNCEL haberleri