Yozgat Valisi Ziya Polat Akdağmadenini Ziyaret Etti


Bu haber 2021-07-07 07:19:35 eklenmiş ve 1745 kez görüntülenmiştir.

 

Yozgat Valisi Ziya Polat Akdağmadenini Ziyaret Etti

Yozgat Valisi Ziya Polat, bereberindeki heyetle ilçemizde biz dizi ziyarette bulundu.

İlk olarak Oluközü Belediyesini ziyaret eden Vali Ziya Polat Belediye Başkanı Hasan Aydınsoy'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak turşusuyla ünlü Oluközü Beldemizde  yeni kurulan turşu üretim tesisinde incelemelerde bulundu.

Oluközü ziyareti sonrasında Akdağmadeni Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü  tarafından düzenlenen proje ortaklığını  Akdağmadeni Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi’nin yaptığı Kop ile Üretim Yap Renk Kat projesinde ortaya çıkan el emeği ürünleri sergisinin açılışını yaptı.

Sergi açılışı sonrasında Yozgat Valisi Ziya Polat , Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih Yalçın, İlçe Kaymakamı İrem Baha Yağan, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk , Yozgat Jandarma Komutanı Ali Sefa Yılmaz, İl kurum müdürleri , daire amirleri , Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri ve muhtarların katılımıyla  ilçe merkezi ve köylerimizde ki sorunların yerinde tespit edilerek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla düzenlenen muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda kurum müdürleri yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, muhtarların  istek ve talepleri alındı.

Muhtarlar toplantısının tamamlanmasıyla Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu ve Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılayacak olan ve tadilatı devam eden 250 kişilik KYK yurdunda incelemelerde bulunan Vali Polat çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Doktor Bülent Oğuz Aile Sağlığı Merkezini ziyaret ederek pandemi sürecinin baş mimarlarından olan sağlık çalışanlarına fedakarlıktan dolayı teşekkür edip kolaylıklar dileyen Vali Ziya Polat daha sonra  Belediye tarafından  fabrika binası yapılarak tekstil fimasına tahsis edilen şuana 160 vatandaşımızın çalıştığı ve gün geçtikçe personel kapasitesini  artıran  tekstil fabrikasını ziyaret etti. Yapılan çalışmalar ve üretim hakkında Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih Yalçın ve  firma yetkililerinden bilgiler aldı. Çalışan personelle sohbet eden Vali Ziya Polat çalışanlara kolaylıkla dileyerek Akdağmadeni'nde güzel bir örneğini gördüğümüz istihdama katkı sağlayan projelerin Yozgat genelinde arttırılması noktasında görüşlerini bildirdi. Son olarak ilçemizde uzun yıllardan bu tarafa üretime devam eden sentetik fabrikasını ziyaret eden Vali Polat üretim hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yozgat Valisi Ziya Polat yoğun geçen Akdağmadeni programında Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih Yalçın ve İlçe Kaymakamı İrem Baha Yağan ile birlikte  2001 yılında Ordu’da şehit olan  J.Asb.Kd.Üst.Çvş. Aşkın Öksüz ve 2019 yılında Kuzey Irak’ta Şehit olan Uzm.Onb. Mehmet Köklü’nün ilçemizde ikamet eden ailelerini ziyaret ederek, tüm kurumların şehit ailelerimizin emrinde olduğunu söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Okumak İsterseniz -Diğer EĞİTİM haberleri


E-Mail Bülten Kaydı

Akdağ Haber Gazetesi I Güncel Haber
© Copyright 2019 Akdağ Haber Gazetesi 2019-2021. Tüm hakları saklıdır.

Yozgat Web tarafından sunulmuştur.

GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA

yozgat web