Anasayfa
Geri Dön

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

 

23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemiz Akdağmadeni’nde coşkuyla kutlandı.

Kaymakam Mehmet Tahir İlkokulu’nda düzenlenen programa Kaymakam Alp Eren Yılmaz, Belediye Başkanı Suphi Daştan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Koyuncu, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ziya Akkaya, daire amirleri veliler ve öğrenciler katıldı.

Günün Anlam ve önemine dair konuşma yapan Okul Müdürü Selami Yaşar: “Bugün vatan topraklarımıza göz diken sömürgeci devletlerin acımasızca saldırıları karşısında milletimizin tek vücut olduğu gündür. Milli iradenin azim ve kararı kahraman, fedakar, cesur milletimizin olağanüstü gayretleriyle yurdun dört bir yanında işgallere öncelikle dur dendi. Avına saldırmak için gerileyen bir aslan gibi kahraman ordumuz İnönü’de Sakarya’da düşmanı durdurdu. Kocatepe’de, Aslıhanlarda, Dumlupınar’da düşmanı bozguna uğrattı. Düşmanın üç yılda işgal ettiği Batı Anadolu toprakları yaklaşık on günde kahraman ordumuzca kurtarıldı. Tarih boyunca esaret yaşamamış bu kahraman Milletimizin iradesi Atatürk’ün liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu. Atatürk milli iradenin ne kadar önemli olduğunu gelecek nesillere aktarmak için bu günü geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bayram olarak armağan etti. Bugün de yine aynı düşman 15 Temmuz 2016’da ülkemizi ruhunu ve bedenini satmış hainler ile işgal etmek istedi ama kahraman Türk Milleti tankların önüne yatarak iman dolu göğsünü kurşunlara siper ederek buna izin vermedi. Ülkemizi terör ile dize getirmek isteyen yedi düvele karşı kahraman ordumuz Fırat Kalkanı Harekatı ile El Bab’da, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin’de destanlar yazarak zaferler kazanmış ve bölgeyi terör ve destekçilerine dar etmiştir. İnsanlığın hiçbir zaman savaş, kan ve acı görmemesi dileğiyle tüm çocuklarımızın ve siz kıymetli misafirlerimizin bayramını kutlar, saygılar sunarım.” dedi.

Programda günün anlam ve önemine dair şiirler okundu. Ardından öğrencilerin müzikli gösterileri, halay çekilmesi ve oyunlar oynanmasının ardından sona erdi.

Günün Diğer Haberleri