Anasayfa
Geri Dön

"YOZGAT TANITIM GÜNLERİ" SONA ERDİ

 

"YOZGAT TANITIM GÜNLERİ" SONA ERDİ

Yozgat'ın yöresel lezzetleri, tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve yatırım fırsatlarının tanıtıldığı, "Yozgat Tanıtım Günleri" sona erdi.

Tanıtım Günlerinde, İstanbul’da yaşayan vatandaşlar, Yozgat stantlarını gezerek, yöresel ürünlerimizi tanıma, tatma ve alışveriş yapma imkanı buldular.

Akdağmadeni Kaymakamlığı ve Belediyesi, Tarihi ve Doğal güzelliklerini sergilemek amacıyla Yozgat Tanıtım Günleri Etkinlikleri kapsamında İstanbul Yeni Kapı'da yerini aldı.

İstanbul Yeni Kapı'daki Akdağmadeni Standını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Yozgat Valisi Kadir Çakır, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Prof.Dr . Mustafa Büyükata, önceki dönem Bakanlarımızdan Lütfullah Kayalar, Yozgat gönüllüleri ve Çeşitli bölgelere ait Bakanlar, Milletvekilleri ve bürokratlar ziyaret etti.

Belediye Başkanı İrfan Coşgun, Standımıza gelen misafirlerimiz İlçemiz hakkında tanıtıcı bilgiler sunduk.

Coşgun, Standımızı ziyaret eden misafirlerimize, ilçemizdeki ocaklardan çıkan madenler, ormanlarımızı temsili olan fidanlar, Akdağmadeni’mizin Minyatür Tarihi Binalarını ziyaret etme fırsatı sunuldu. Ayrıca Akdağmadeni Yöremize ait Meşhur salebimiz ve yumurta tatlımızdan İkram edildi. Çok verimli bir fuar geçirdik diye konuştu.

Günün Diğer Haberleri