Anasayfa
Geri Dön

“Benim Adım Ebru” Sergisi Açıldı

 

“Benim Adım Ebru” Sergisi Açıldı

Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan unutulmaya yüz tutmuş Ebru sergisi açıldı.

Akdağmadeni Belediyesi Konferans Salonu'nda açılan “Benim Adım Ebru” isimli sergiye Belediye Başkanı İrfan Coşgun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan, AK Parti İlçe Başkanı Adem Darımla ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Akdağmadeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliği ile düzenlenen proje kapsamında 25 öğrencinin yaptığı 50 Ebru eseri katılımcıların beğenisine sunuldu.

Proje Koordinatörü, müdür yardımcısı Tuğba Dalgıç, Projemiz, Kurs Öğretmeni Erdal Gökçe, eğitiminde okulumuzun farklı sınıflarından 25 öğrenci ile gerçekleştirildi. Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteklediği Gençlik Projeleri Destek Programı (2018/1) kapsamında yaklaşık 18.000 TL bütçeli "Benim Adım Ebru " projesi 3 Aylık süre içerisinde gerçekleşti. Projedeki amacımız okulda ilçe merkezi ve köylerde genelde sanata, özelde geleneksel Türk sanatı olan, "Ebru "ya dikkat çekmek, farkındalık oluşturmaktır. Bu kapsamda eğitimini alan öğrencilerimiz ilce merkezimizde ve tasıma merkezi köy okullarımızda sanatla ilgili bilgilendirme ve sunum yapıldı. Akdağmadeni 6 koy ile merkez 10 okula gidildi. Gittiğimiz her okulum öğrencilerine uygulamalar yaptırıldı.Diye Konuştu.

Sergiye katılan Belediye Başkanı İrfan Coşgun yaptığı açıklamada, “Bugün burada değerli öğrencilerimizin birbirinden güzel sanat eserlerini inceleme fırsatı bulduk. İlçemizde bu tür kültür ve sanat etkinliklerinin devamlı hale gelmesi için belediye olarak da desteklerimiz devam edecektir. Bu Projeye katılarak muhteşem eserler oluşturan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum'' dedi.

Günün Diğer Haberleri