Anasayfa
Geri Dön

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

 

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı

Akdağmadeni Köylere Hizmet Götürme Birliği 2021 yılı Haziran ayı olağan toplantısı Belediye Konferans Salonunda yapıldı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler doğrultusunda Kaymakam Mustafa Demir başkanlığında düzenlenen toplantıya ilçe encümenleri Alper Terzi, İrfan Coşgun, Hüseyin Lale, Muhtarlar Derneği Başkanı Hakan Özdemir, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Yunus Emre Yıldırım ve köy muhtarları katıldı.

İlçe Kaymakamı Mustafa Demir, yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Kaymakam Demir, “Devlet millet olarak korona virüs illetiyle savaşıyoruz. İlçemizde 60 kişi virüsten öldü. Köylerimizde düğünler eskisi gibi yapılmak isteniyor bu konularda hassasiyet istiyorum. Bu arada köylerde köylülerin ortak alanları satılmak isteniyor.Buralar köylünün ortak kullanım alanlarıdır.Dışarıdan 15 günlüğüne gelen insanlar mutlu olsun diye 12 ay kalan Hayvancılık çitçilik yapan insanların huzurunu kaçırmayalım” İfadelerini kullandı.

Kaymakam Demir, Su birliğine üye olmayan 13 köy de en kısa sürede üye olsun. Su paralarında sorunlar var. Köy katkı paralarını ödemeyen köylerimiz katkı paralarını ödesinki, Bu paylar yatırım olarak köylerimize geri dönmektedir. Pandemi nedeniyle az çalışmamız oldu. Bu çalışmalarımızda 5 köye su deposu 4 köyün kanalizasyon çalışmasını tamamladık. Elimizdeki iki kepçe ile en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz” dedi.

Toplantıda yeni dönemde görev alacak birlik üye seçimi yapıldı. İl Genel Meclisi üyelerinden İrfan Coşgun, Hüseyin Lale seçildi. Köy muhtarları arasında yapılan seçimde ise Boyalık Köyü Muhtarı Gazi Kaya ve Eynelli Köyü Muhtarı Abdulvahid Yılmaz oy çokluğuyla seçildi.

Toplantı Sonunda muhtarların arzu ve talepleri dinlenerek toplantı sona erdi.

Günün Diğer Haberleri