Anasayfa
Geri Dön

Kadına Yönelik Şiddete sıfır tolerans

 

 

                                                          Kadına Yönelik Şiddete sıfır tolerans


 

İlçemizde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantısı İlçe Kaymakamı İrem Baha Yağan başkanlığında öğretmenevi toplantı salonunda ilgili kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadına yönelik şiddet için alınması gereken tedbirler ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam İrem Baha Yağan, “Yapılan çalışmaların kadının korunması için önemli olduğunu, yıllardır kadına yönelik şiddetin önlenmesi ile ilgili pek çok eylem ortaya konulduğunu, yasalar çıkartıldığını ancak kadın cinayetlerinin azalmadığını, bu haberleri toplumun gündeminden hep beraber çıkarmamız ve kurumlar olarak hep birlikte üzerimize düşenleri yapmamız gerekir. Şiddeti meydana getiren etmenlerin belirlenerek gerekli çalışmaların yapılması, yapılan çalışmaların gözden geçirilmesi, gerçekçi olmasına bakılması gerekmektedir. İlçemizde kadına karşı şiddete sıfır tolerans ilkesi ile hareket etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme toplantısı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğünün sunumu, kurumların gerçekleştirdiği çalışmalar ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı’nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve kadına yönelik şiddet olaylarını en aza indirebilmek amacıyla görüş ile önerilerin ifade edilmesiyle son erdi.

Günün Diğer Haberleri