Anasayfa
Geri Dön

Gaziler Günü Kutlandı

 

Gaziler Günü Kutlandı

Şanlı tarihimizin yaşayan abideleri olan gazilerimiz için düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı belediye meydanında gerçekleştirildi.

Kutlama programına Gazilerimiz, İlçe Kaymakamı Fatih Topuz, Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, Belde Belediye Başkanları ve ilçe protokol üyeleri katıldı.  Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmanın yapılmasıyla devam etti.

İlçe Kaymakamı Fatih Topuz ,''Geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte de bu topraklarda gözü olan herkes bilmelidir ki; yüce Türk milleti birlik, beraberlik ve kardeşliğinin bozulmasına asla izin vermeyecek, güvenlik güçlerimizin cesareti, fedakârlığı ve görev bilinci, aziz milletimizin de vakur duruşu her zaman galip gelecektir. Bu vesileyle, bugüne kadar bu kutsal mücadeleyi onurlu bir şekilde yapan kahraman gazilerimizin Gaziler Gününü kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın ''Ülkemiz ve vatanımızın birliği ve bütünlüğü için canını veren şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, bu uğurda yaralanan gazilerimize ise aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir hayat temenni ediyorum. Biz her zaman sizlerle birlikteyiz. Sizin yanınızdayız. Kapımız sizlere her daim açık.'' ifadelerini kullandı. Gazilerimiz onuruna verilen yemekten sonra 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı sona erdi.

Günün Diğer Haberleri