Anasayfa
Geri Dön

Mezuniyet Sevinci

 

Mezuniyet Sevinci

Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Sinan Babacan konferans salonunda düzenlenen mezuniyet törenine Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  Akdağmadeni Kaymakamı Fatih Topuz, Akdağmadeni Belediye Başkanı Uz. Dr. Nezih Yalçın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen,  Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Suzan Tek Ayaz, Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. İlker Kılıç, ilçe bürokratları, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni Üniversitemiz tanıtım filmi gösterisi ile devam etti.

2020-2021 eğitim-öğretim dönemi Sağlık Yüksekokulu birincisi Emine Öztürk mezun olan öğrenciler adına konuşma yaptı. Öztürk konuşmasında, kaliteli bir eğitim için gereken bütün olanakları sunan Yozgat Bozok Üniversitesi ailesine minnettar olduğunu söyledi

Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Suzan Tek Ayaz da, Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu olarak, ilk mezunlarını vermenin sevincini yaşadıklarını dile getirerek yüksekokulu başarı ile bitiren öğrencileri tebrik etti.

Mezuniyet töreninde konuşan Akdağmadeni Belediye Başkanı Uz. Dr. Nezih Yalçın ise, Yükseköğretim öğrencileri için mezuniyetlerin bir bitiş değil yeni bir başlangıç olduğunu vurgulayarak Yozgat Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu'ndan mezun olan öğrencilerin Akdağmadeni’nden ayrılsalar  dahi burada bir evlerinin  olduğunu sözlerine ekledi.

Akdağmadeni Kaymakamı Fatih Topuz da “Öğrencilerimizin burada gösterdikleri başarının bundan sonraki hayatlarında da devam etmesini temenni ediyor, mezuniyetlerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Sağlık Yüksekokulumuzun ilk mezunlarının heyecanını birlikte yaşamaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Yozgat Bozok Üniversitesi'nin akademyaya, bilim camiasına ve insanlığa kurulduğu yıldan bu tarafa çok önemli hizmetler yaptığını söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Hem eğitim-öğretimde hem akademyadaki bilimsel çalışmalarla Yozgat Bozok Üniversitesi, sürekli büyümekte ve gelişmektedir. Bir taraftan "Kararlılıkla, Başarıya..." sloganı ile akademyaya hitap etmenin ayrıcalıklarını ve sorumluluklarını yerine getiren, öte yandan bilimsel donanımını daha da artırma gayreti ve çabası içerisinde olan, eğitim öğretimde de gelişmeyi ve sürekli yeniliği öngören bir üniversite olarak Yozgat Bozok Üniversitesi karşınıza çıkıyor."

"Üniversitelerin iki temel hedefleri vardır. İlki eğitim ve öğretimde geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olan meslek sahiplerini yetiştirmek. Diğer taraftan da akademyaya araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile katkı sunmak. Yozgat Bozok Üniversitesi bu iki temel ayağa bir ayak daha kattı. O da bilginin teknolojiye dönüşmesinin hedeflerini dikkate alan üniversite-sanayi işbirliğinin artık hayata geçtiği girişimci üniversite ayağıdır. Yozgat Bozok Üniversitesi artık üç temel ayağı ile 2022-2026 hedeflerinde "Girişim Odaklı Üniversite" olarak, bilginin teknolojiye dönüştüğü ve sanayici ile buluştuğu bir üniversite kimliği ile akademyaya hitap edecek. Yozgat Bozok Üniversitesi, ihtisas üniversitesi olması ile birlikte eğitim-öğretimdeki kalitesiyle, akademyaya sunduğu araştırma geliştirme faaliyetleriyle bilginin teknolojiye dönüşme süreçlerini de yöneten bir üniversite olarak karşımıza çıkıyor. Biz bir şeye inandık, inandığımız şey başarmaktı. İnanmak başarmanın yarısıdır. Buna odaklanınca başarı kaçınılmaz oluyor.” dedi.

Konuşmaların ardından Sağlık Yüksekokulu birincisi Emine Öztürk, yaş kütüğüne isim plakalarını çaktı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra mezun öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olan öğrencilerimizin mezuniyet coşkusuna da  ortak oldu.

Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen törende Meslek Yüksekokulu birincisi Ayşe Ergili mezunlar adına konuşma yaptı. Ergili yaptığı konuşmada "Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Türlü fedakârlıklarla beklenti ve umutlarımızı yepyeni bir geleceğe taşıyan saygıdeğer hocalarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. İlker Kılıç mesleki yeterlilikle donatılmış, rekabete hazırlıklı, özgüveni yüksek, erdemli, ürettiği değer ile ülkesine katkı sunabilecek bireyler yetiştirdiklerine dikkat çekerek mezunlara bundan sonraki hayatlarında üstün başarı temennisinde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ da yaptığı konuşmada, “Değerli öğrencilerimizi çok özledik. Üniversiteler öğrenci yoksa pek anlam ifade etmiyor. Çok az bir zaman diliminde sizlerle bir arada olduk. Sizleri burada görmek ve sizlerin heyecanına ortak olmak bizi çok mutlu ediyor. Hayat bir mücadeledir. Hayatın başlangıç ve bitişlerinin olduğu bir süreci şu an yaşıyorsunuz.  Sizler şimdi yükseköğretiminizi tamamlayarak hayata yeni bir başlangıç yapıyorsunuz. Bu başlangıçlar sizin geleceğiniz ve bu ülkenin yarınlarının imarında çok önemli. Ben sizlerin her zaman başarılı ve mutlu olmanızı istiyorum. Başarılarınız daim olsun. Sizleri bugünlere getiren ve başarınızda çok büyük emekleri olan başta aileleriniz olmak üzere değerli akademik kadromuza çok teşekkür ediyorum.  Buradan mezun oluyorsunuz ama Yozgat Bozok Üniversitesi Akdağmadeni Meslek Yüksekokulumuzun birer bireyleri olarak her zaman sizlere kapımız ve gönlümüz açık. Bahtınız, yolunuz açık olsun.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi.

Mezuniyet programı  mezun öğrencilerin pasta kesimi ve kep fırlatmasıyla sona erdi.

 

 

Günün Diğer Haberleri